Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pan včelka

21. 12. 2007

Pan včelka

Hledáte v českých kinech oddychový animovaný film nejen pro děti?? Aby nebyl moc krvavý, drastický, akční?? Něco, do pravé zimní pohody, to co vás potěší v uspěchaném 21. století?? Právě pro vás vyrobilo studio DreamWorks nový animovaný film ( jak jinak než ze zvířecí říše ) - PAN VČELKA.

Jak už vám samotný název napovídá, tento animák bude ze života včel. Ale nebojte se, žádný střeštěný dokument o včelách, včelkách, či včeličkách se opravdu nekoná. Tohle je to pravé, s hrstí humoru, špetkou adrenalinu a lžičkou romantiky. No prostě, o žádnou část jakéhokoliv žánru zajisté nepřijdete.

 

Jak se říká, každý film musí mít obsáhlý a poutavý děj. Ani zde se tomutu tématu meze nekladou. Malý včelák Barry B. Benson (v originálním znění Jerry Seinfeld, dabing Petr Rychlý) nedávno dokončil třídenní vysokou školu a musí si vybrat práci. Avšak, ve včelím úle nemůžete vybírat povolání na několika místech, jako v lidském životě např. popelář či učitelka. Tady všichni pracují v jedné velké továrně na výrobu medu - Medex - orig. Honex. Název je sice trošičku "přitroublý", ale zajisté výstižný. To Barryho  určitě bavit nebude, od života (jako skoro každý) čeká prostě něco více. Však, koho by bavila práce míchače medu nebo jiného továrníka... Nejhorší věcí je, že tuto práci musí dělat celý život a nemůže jí změnit.

 

To se ale Barrymu vůbec nelíbí. Zahlédne ale černě oděné dospělé včeláky - Pylové machry. Ti, jako jediní z celého úlu mohou pod vedením Lou Lo Duca úl opustit a sbírat pyl, či opylovat květiny. Všechno se různě semele a Barryho vemou na jednu jejich strastiplnou výpravu s sebou. Ale počasí nevěstí nic dobrého, a tak při výletu z úlu začne hrozně moc pršet. Barry se ztratí od ostatních machrů, omdlévá a spadne "do kytek" ne jednom okapu...

 

Namyšlený a nafoukaný tenista Ken (Patrick Warburton) ho chce ale zabít. Naštěstí včas zasáhne příjemná květinářka Vanessa (Renée Zellweger, Hana Ševčíková) a zmoženého chudáčka Barryho včas zachrání. Ten se jí chce ale nějak odměnit, poděkovat. Včely, jak jsme se dozvěděli, mluví stejnou řečí jako lidé, ale nesmějí se s nimy bavit. Kdo tento zákaz poruší, toho čeká trest. Barry ale svůj strach vůči trestu překoná a udělá to, co už od začátku chtěl. Vanessa nejdříve nechápe, ale pak se s Barrym začnou bavit jako staří známí. Jejího přítele (možná budoucího přítele, Kena) to sice může jakoli lézt na nervi, ale už na tom nic nezmění. Barry se do Vanessy zamiloval.

 

Ale jednoho dne jí pomáhá nakupovat v supermarketu. Zahne do jedné uličky a málem už ho znovu někdo zabil!! Naštěstí již podruhé Vanessa svými pěstmi zasáhne a pachatel už se Barryho nedotkne ani konečkem prstu. Pak ale v jednom z regálů uvidí MED. Tu vzácnou surovinu, kterou už více než 27 milionů let včelky vyrábí. Kde se tady vzala? Zasáhne nějakým zbůsobem proti lidem Barry a další včelky, aby med stáhli z prodeje? Co když ano, jak to všechno dopadne? Bude hlavní složkou života včelek stále výroba toho sladkého, žlutého moku?

 

Na tyto a další z nekonečna vašich otázek vám odpoví samotný film Pan Včelka s Berrym a Vanessou. Ti však nejsou jedinými postavami. Dále zde najdete kamaráda berryho - Adama, jeho rodiče nebo další. Nejvíce mě ale zaujali věci z běžného života - televize BeeNN, atd.

 

Právě teď toto vše můžete nalézt ve všech dobrých kinech.

--------------------------------------------------------------------------------

Hodnocení filmu:  JÁ - 100%

                          Premiere - 3 hvězdičky / čtenáři 4 hvězdičky

                          Cinema.cz - 4,5 hvězdičky

------------------------------------------------------------------------------

Režie:Steve Hickner, Simon J. Smith

Hrají:Petr Rychlý, Hana Ševčíková

Scénář:Jerry Seinfeld, Spike Feresten

Hudba:Rupert Gregson-Williams

Distribuce:BontonFilm, 86 min., přístupný

-------------------------------------------------------------------------------

Více informací o tomto filmu naleznete na oficiální webové stránce (CZ / EN)

------------------------------------------------------------------------------

Marek Cvach

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář