Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mobilní gymnázium

25. 9. 2007

    Mobilní gymnázium

            Česká republika se každoročně zapojuje do Evropského týdne mobility. V rámci škol Prahy 12 se akce letos opět zúčastnilo Gymnázium Písnická. V rámci Dne mobility navštívila Gymnázium Písnická místostarostka Prahy 12 paní Ing. Jandová. Seznámila se zde s bohatým a pestrým programem, který byl pro všechny studenty připraven na tento den. Mladší studenti z primy až kvarty absolvovali v úvodu dne přednášku o poskytování první pomoci a poté se přesunuli na dopravní hřiště u ZŠ Jánošíkova. Starší studenti jak osmiletého, tak čtyřletého studia měli možnost dopravit se do školy z několika stanovišť na území Prahy 4 a 12 na kolech pod vedením svých pedagogů. Také pro ně byla nejprve připravena přednáška o poskytování první pomoci. Po jejím skončení promluvil ke studentům pan Daniel Mourek z nadace Partnerství – Green Walls. Informoval všechny přítomné o rozvoji cyklostezek na území Prahy. Krásné slunečné počasí umožnilo naplnit i následné venkovní aktivity.Část studentů poměřila své cyklistické a orientační schopnosti v kamýckém lesoparku v závodě, kde šlo především o techniku a zručnost než o rychlost. Za rok by pořádající Gymnázium Písnická rádo pozvalo na start tohoto závodu i žáky 9. tříd modřanských ZŠ, aby změřili své síly s žáky kvarty, kvinty a 1. ročníku. Na studenty, kteří se cyklo-orientačního závodu nezúčastnili, čekal v DDM Modřany turnaj smíšených družstev v beach volejbalu a basketbalu. Zájemci si mohli také vyzkoušet tamní horolezeckou stěnu či jízdu na in-line bruslích.

         Den mobility nebyl jedinou akcí, která zpestřila studentům Gymnázia Písnická začátek nového školního roku. Nově přijatí studenti primy a prvního ročníku strávili se svými pedagogy 4 dny v malebné krajině Českého ráje na adaptačním kurzu. Kurz jim měl pomoci seznámit se blíže s novými spolužáky, třídními profesory a usnadnit přechod na novou školu. V programu kurzu nechyběla ani sportovní klání a výlety do okolí /Prachovské skály, hrad Kost/. Vedení školy a předmětová komise zeměpisu nezapomněly ani na stávající studenty školy, zejména ty, kteří rádi cestují za poznáním - 40 studentů se vypravilo za krásami Slovenska a Polska.

         Nový školní rok znamenal také přechod na nový systém výuky, v médiích často zmiňovaný Rámcový vzdělávací program, který zavádí do školních programů tzv. průřezová témata. Jedním z témat je i mediální výchova. V souladu s jejím naplňování zhlédli studenti vyšších ročníků český film Pusinky o životních strastech teenagerů.

         Život na Gymnáziu Písnická rozhodně není jen o sezení v lavicích.

                                                                Jaroslav Cejnar                     

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář